W listopadzie 2017

Dnia 3.11.2017 grupa „PSZCZÓŁKI” i „GWIAZDECZKI” wzięły udział w zajęciach z pierwszej pomocy prowadzonych przez panią Martę – ratownika medycznego. Dzieci poznały pozycję bezpieczną dla poszkodowanego, utrwalały telefony alarmowe, sposób zawiadamiania pogotowia ratunkowego oraz obserwowały wykonywanie sztucznego oddychania na fantomach. Dowiedziały się także, że każdy nawet dziecko może uratować komuś życie. Kolejne zajęcia w grudniu.

Dnia 7.11.2017 „PSZCZÓŁKI” gościły dwóch panów w mundurach żołnierskich. Dzieci zobaczyły prawdziwe, polskie mundury i przekazały wykonane z papieru flagi polskie. Wysłuchały także krótkiej opowieści o niepodległości Polski. W nagrodę za wykonanie zadania dzieci otrzymały książeczki o symbolach narodowych. Dziękujemy księgarni ATENA za prezenty.

Dnia 7.11.2017 „PSZCZÓŁKI” były na pierwszych zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. Temat zajęć „Najpiękniejszy pałac- królestwo lasu” przybliżył dzieciom świat zwierząt, ich zwyczaje i wygląd. Poznały opowiadanie o prawdziwej wartości, najdroższej dla człowieka jakim jest las. Przeszły tor przeszkód oraz rysowały pałac.

Dnia 24 listopada dzieci z grupy III „PSZCZÓŁKI” pierwszy raz odwiedziły Społeczne Ognisko Muzyczne w Kamiennej Górze. Zwiedziły klasę skrzypiec, fortepianu i gitary. Wysłuchały koncertu skrzypcowego w wykonaniu dzieci z przedszkola i szkoły. Miłą niespodziankę zrobił 5-letni Krzyś grający na skrzypcach. Potem PSZCZÓŁKI spróbowały swoich sił instrumentalnych grając na pianinie. Na koniec dzieci podziękowały pani Dyrektor za serdeczną wizytę wręczając misia z życzeniami

« 1 2 »